Radyfrekans

  Radyofrekans, ısı kontrollü bir zayıflama yöntemidir. Radyo dalgaları vücuttaki sodyum, potasyum, kalsiyum ve magnezyum molekül iyonlarını harekete geçirerek enerjinin açığa çıkmasını ve dolayısıyla uygulandığı bölgedeki ısının artmasını sağlamaktadır. Radyfrekans sistemi özellikle bayanların bölgesel yağlanma problemi yaşadığı karın ve basen bölgesinde yoğun olarak kullanılmakta, bu sistemle selülit ve yağ birikimlerinin azaltılması ve zaman içerisinde yok edilmesi hedeflenmektedir.

  Radyofrekans; selülit ve bölgesel yağlanmanın dışında aynı zamanda yüz bölgesindeki sarkma problemlerine karşı da kullanılmaktadır. Kollarda ve çene altındaki (gıdı) bölgesindeki sarkmaların toparlanmasına ve sıkılaşmasına yardımcı olur. Tüm yüzün sıkılaştırılarak yeniden şekillendirilmesi işlemi, ciltteki kolajen stimülasyonunun uyarılması sayesinde gerçekleştirilmektedir.

Radyfrekans Yöntemi İle Bölgesel Tedavinin 3 Etkisi Vardır

  Radyofrekans dalgaları; su içeren tüm dokuları kontrollü bir şekilde, çok derin dokulara geçmesine yol açmadan ısıtmaktadır. Amaç, normalde vücut ısısı 36-37 derece ilen uygulama yapılan bölgenin ısısının 41-43 dereceye yükseltilerek cilt altındaki bölgenin ısısının 50-55 dereceye kadar ulaşmasını sağlamaktır. Bu ısı, yağ dokusunun metabolizmasını hızlandırıp cilt altındaki kolajen sentezini uyararak herhangi bir tahribata yol açmadan cildin sıkılığını artırır. Radyofrekans ile hücrelerdeki su molekülleri harekete geçirilerek su düzeyi çok yüksek olan yağ hücrelerine ulaşılabilmekte ve buradaki yağ dokusu eritilebilmektedir. Tedavi sırasında ısınan bölgede yağ hücrelerinin duvarları parçalanır ve yağlar eriyerek kan ve lenf yolu ile emilir ve vücuttan atılır.

  Yaşlanmış ve yıpranmış kolajen doku parçalanır ve vücudun yeni kolajen üretimine başlaması sağlanır.

  Vücutta sıkılığı ve gerginliği sağlayan bağ dokusunu oluşturan fibroblast hücrelerinin aktivasyonu hızlanarak vücudun daha sıkı ve gergin bir görünüme kavuşmasını sağlar.

  Sonuç olarak radyofrekans sistemiyle, fazla yağların eritilmesi, ciltteki kolajen seviyesinin artması ve bağ dokusunun yenilenmesi ile incelme,selülitlerin yok olması, toparlanma, sıkılaşma, sarkıkların giderilmesi ve ciltteki kırışıklıkların yok olması mümkündür.